Tue July 7, 2020   |   سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مقـالات  |  گالری تصاویر  |  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/٠۴ تعداد بازدیـد : ١١٨   بازگشت
 
 
 


نماینده ایران در پروژه «جاده ابریشم» سازمان یونسکو خبر داد


انعقاد تفاهمنامه پژوهشی جاده ابریشم بین ایران و «ایکاس»

 

 

  🔻نماینده ایران در پروژه «جاده ابریشم» سازمان یونسکو خبر داد

 

انعقاد تفاهمنامه پژوهشی جاده ابریشم بین ایران و «ایکاس»

 

نماینده ایران در پروژه «جاده ابریشم» سازمان یونسکو اظهار کرد: موسسه مطالعات آسیای مرکزی با عنوان «ایکاس» تنها مجموعه‌ای است که از زمان تأسیس پروژه «جاده ابریشم» در سال ۱۹۹۰ به عنوان موسسه درجه ۲ یونسکو فعالیت خود را بر روی این جاده شروع کرد.

 

🔸به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی اجلاس جهانی راه ابریشم، حسن باستانی‌راد با بیان اینکه این موسسه بیش از  ۳۵ سال است بر روی جاده ابریشم کار می‌کند از عضویت بیش از ۱۱ کشور در آن خبر داد و گفت: از ایران نیز وزارت امور خارجه عضو این موسسه است.

 

🔹 وی ادامه داد: در ایران تا امسال هیچ‌گونه مرکز پژوهشی در ارتباط با جاده ابریشم وجود نداشت که با رایزنی‌ صورت گرفته نخستین مرکز پژوهشی با مجوز وزارت علوم در دانشگاه شهیدبهشتی تأسیس شد.

 

🔸نماینده ایران در پروژه «جاده ابریشم» سازمان یونسکو گفت: امروز اولین تفاهمنامه بین‌المللی «مرکز پژوهشی جاده ابریشم دانشگاه شهیدبهشتی» با «ایکاس» در همدان منعقد شد تا نسبت به انجام همکاری‌های علمی و تحقیقاتی، برگزاری نشست‌ها، انجام پروژه‌ها و پژوهش‌های مشترک در ارتباط با جاده ابریشم اقدام شود.

 

🔹باستانی‌راد که مسئولیت ریاست مرکز پژوهشی «جاده ابریشم» دانشگاه شهیدبهشتی را برعهده دارد یکی از اولویت‌ها در این زمینه را توجه به بخش غربی ایران در جاده ابریشم به ویژه شهر همدان عنوان کرد.

 
     
 
 
 
 
 
© 2010 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۶۵,۱۷۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
 
 
 
 
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان