Fri May 24, 2019   |   جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مقـالات  |  گالری تصاویر  |  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٢۵ تعداد بازدیـد : ٢٨۶   بازگشت
 
 
 تشکیل کارگروه تبلیغات برای برنامه‌ریزی رویداد همدان 2018

 

 

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با بیان اینکه ریاست کمیته تبلیغات رویداد ۲۰۱۸ گردشگری همدان به حسن محمدی در شهرداری واگذار شده است، یادآور شد: قرار بر تشکیل کارگروهی برای برنامه‌ریزی در این خصوص شد که در راستای کمک به این مجموعه باید شهرداری و شورا ورود کنند.

سلماسی با تأکید بر اینکه برای ورود به این رویداد باید در شهرداری نگاهی به زیرساخت‌ها شود، اظهار داشت: ساماندهی ورودی‌های شهر و تبلیغات محیطی و مجازی باید در نظر گرفته شود و شهردار در خصوص همراهی در برگزاری این رویداد اعلام آمادگی کرده تا بتوانیم در بازه یک ساله برای معرفی همدان کنار مجموعه قرار گیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: درست است که تنها کمیته تبلیغات رویداد همدان پایتخت، گردشگری ۲۰۱۸ آسیا به شهرداری واگذار شده اما بیش از ۶۰ درصد کار به عهده شهرداری است و اقداماتی از قبیل تنظیف شهر، حمل و نقل، زیباسازی و ساماندهی ورودی شهر و... را شهرداری انجام می دهد.

 

ابراهیم مولوی با اشاره اینکه تیرماه، اجلاس پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی با حضور ۳۰ کشور را در پیش داریم اضافه کرد: برگزاری اجلاس تیرماه یک تمرین برای برگزاری اجلاس مهم در آبان ماه است چرا که در اجلاس آبان ماه نمایندگان ۱۸۰ کشور جهان حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: اینکه فکر کنیم در برگزاری رویداد ۲۰۱۸ در حاشیه هستیم و میراث فرهنگی و استانداری مرکز کار هستند، درست نیست، بلکه شهرداری حدود ۶۰ درصد کارها را برعهده دارد و باید برای این موضوع برنامه داشته باشیم.

مردم بهترین قاضی در خصوص عملکردها هستند

وی با تأکید بر اینکه از امروز حتی جا ماندن از یک روز هم آسیب بوده و در کیفیت برگزاری این دو اجلاس تأثیرگذار است، ادامه داد: مردم بهترین قاضی در خصوص عملکردها هستند و باید به برنامه کارها را پیش برد.

ابراهیم مولوی ایجاد چندین هتل و زیرساخت‌ها در دوره چهارم شورا را از مسائل مهم در جذب گردشگر دانست و اظهار کرد: شرایط در خصوص جذب گردشگر تقریباً آماده است؛ بنا بر برنامه‌هاست که چقدر بتوانیم از رویداد ۲۰۱۸ بهره‌برداری کرده و پتانسیل‌ها و قابلیت‌های همدان را در جهان بشناسانیم.

مولوی با بیان اینکه از تمام نظرات برای توسعه گردشگری استفاده می‌کنیم، در ادامه بیان کرد: روزشمار اجلاس اول و دوم باید در شورا، شهرداری و یا یکی از میادین شهر نصب و جلوی چشم باشد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه باید در همدان محورهای گردشگری تعریف کنیم، گفت: محورهای فرهنگی و گردشگری در همدان بسیار متفاوت است.

ظرفیت سمن‌ها در حوزه «همدان پایتخت، گردشگری ۲۰۱۸ آسیا» به کار گرفته شود

در ادامه جلسه نماینده استان در شورای عالی استان‌ها و عضو شورای شهر همدان گفت: در همدان سمن ها و تشکل های مردمی خوبی در حوزه گردشگری داریم و باید از ظرفیت موجود برای رویداد همدان ۲۰۱۸ از تبلیغات تا موارد دیگر برای ارائه خدمات استفاده شود.

حمید بادامی‌نجات با اشاره به برگزاری دو اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی و اجلاس دوره‌ای مجموعه‌های گردشگری سازمان‌های جهانی در همدان در سال ۹۷، اظهار کرد: این اجلاس‌ها باید از هم اکنون به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با تأکید بر اینکه قرار است دو رویداد ۲۰۱۸ برای تبلیغ شهر و استان همدان استفاده شود، گفت: اگر نتوانیم استان همدان را طی یک سال با این دو اجلاس به دنیا معرفی کنیم ضرر کرده‌ایم و اتفاق خاصی در توسعه گردشگری در همدان نیفتاده است.

نماینده استان همدان در شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اینکه باید سعی کنیم از فرصت پیش آمده در رویدادهای ۲۰۱۸ به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم افزود: ضروری است در رویداد ۲۰۱۸ سوغات و جاذبه‌های گردشگری همدان شناسانده شود، از یک‌هزار و ۸۰۰ جاذبه گردشگری حتی اگر حداقل ۱۰ درصد را معرفی کنیم اقدام خوبی است؛ باید منفعتی از این اجلاس‌ها ببریم.

اکبر کاووسی‌امید عضو شورای شهر و رئیس شورای اسلامی شهرستان همدان نیز خواستار حل معضل کارتون به دستان در همدان شد و افزود: باید جلسه‌ای به منظور بررسی و رفع این موضوع برگزار شود چرا که حضور این کارتن به دستان در بازتاب چهره همدان در نظر گردشگران تاثیر منفی دارد.

ضرورت تعیین بودجه برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸

رئیس کمیته رویداد همدان پایتخت گردشگری۲۰۱۸ آسیا نیز در این جلسه اظهار کرد: با توجه به واگذاری کمیته تبلیغات این رویداد به شهرداری، مدیریت شهری می‌تواند به عنوان کلیددار موثر واقع شود و در بحث ورودی‌های، زیبا نگهداشتن و حفظ شهر برای برگزاری رویداد باید با ایده‌های جدید و نو ورود کند.

حسن محمدی با بیان اینکه در برگزاری برخی رویدادها عناوین مختلفی برای شهر به دست آمد و بدون آورده‌ای از دست رفت، اضافه کرد: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند از عهده این کار برآید البته قلب این کار کمیته تبلیغات است که به شهرداری واگذار شد.

محمدی تعیین بودجه را در برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ خیلی مهم دانست و ادامه داد: با تعیین بودجه رویداد ۲۰۱۸ می‌توان برنامه مناسبی اجرا کرد.

وی همچنین با اشاره به اعلام آمادگی برای میزبانی اجلاس جاده ابریشم در همدان، اظهار کرد: در صورت موافقت با میزبانی همدان، میزبان این رویداد نیز خواهیم بود؛ با پایان سال ۲۰۱۸ همه چیز تمام نمی‌شود بلکه امیدواریم آغاز یک مسیر برای توسعه گردشگری همدان باشد ...

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز با بیان اینکه اولویت اصلی کشور در شرایط کنونی اقتصاد است، اظهار کرد: برای گشایش روزنه اقتصادی باید به سمت گردشگری برویم و مهمترین وظیفه ما در شهر توسعه گردشگری برای رونق اقتصادی است.

امیر فتحیان‌نسب با بیان اینکه در شهرداری منطقه یک سعی کردیم هر سال یک پتانسیل جدید گردشگری برای شهر معرفی کنیم، عنوان کرد: این امر به ویژه طی دو سال اخیر دنبال شد و سال آینده نیز پروژه بسیار بزرگ‌تر با حمایت شهردار در بحث گردشگری تدوین می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه پروژه سال آینده شهرداری منطقه یک در بحث گردشگری تحول در گردشگری شهر همدان ایجاد خواهد کرد، ادامه داد: با نهایی شدن تصمیمات در خصوص این پروژه طی روزهای آینده این پروژه را اعلام عمومی می‌کنیم.

رونمایی از نماد و المان همدان ۲۰۱۸

مدیر گردشگری معاونت فرهنگی شهرداری همدان نیز اظهار کرد: باید در برگزاری رویدادهایی همچون رویداد ۲۰۱۸ به منظور توسعه خدمات عمرانی و اجرایی در شهر به این بهانه اعتباراتی جذب کرده و زمینه توسعه شهری را سرعت دهیم.

علی‌اصغر شیری با اشاره به تهیه مستندها خواستار تهیه مستندهای مرتبط با همدان با توجه به برگزاری رویداد ۲۰۱۸ شد و بیان کرد: اولویت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان همدان که در بحث گردشگری نیز تعریف شده مشخص شود.

وی افزود: همدان دارای برندهای مختلف و بسیاری است، پیش‌بینی برنامه‌های برندسازی را داریم و نظرات کارشناسان در این خصوص بسیار مهم است؛ باید یک برند برای برندسازی تعیین شود.

وی رونمایی از نماد و المان همدان ۲۰۱۸ را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: در صوت نیاز به منظور تهیه نماد و المان همدان ۲۰۱۸ باید فراخوان صورت گیرد

 
     
 
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۵۲,۷۸۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
 
 
 
 
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان