Sat December 15, 2018   |   شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مقـالات  |  گالری تصاویر  |  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٨/٠٣ تعداد بازدیـد : ٢٩٣   بازگشت
 
 
 


هفتمين همايش ملي شهرداران ايراني جاده ابريشم-25 اكتبر 2017


پيام رايزني جهاني برنامه اسكان بشر ملل متحد(UN-HABITAT) به هفتمين همايش ملي شهرداران ايراني جاده ابريشم-25 اكتبر 2017

 

 

 

پيام رايزن جهاني برنامه اسكان بشر ملل متحد به هفتمين همايش ملي شهرداران ايراني جاده ابريشم-25 اكتبر 2017

مايل هستيم تا مراتب صميمانه قدرداني خود را از حضور شهرداران، اعضاي شوراي شهر، مديراني محلي و ملي و نمايندگان دولت محلي و مركزي؛ به اين اجلاس وزين و ارزشمند اعلام كنيم.

امروز از زمان اجلاس نخست در قزوين بيش از يك سال مي گذرد. اين در حالي است كه رياست اجرايي برنامه اسكان بشر ملل متحد در پيام خود ايجاد اين مجمع تخصصي را به منظور توسعه تعاملات بين شهرها و با سازمان ملل در جهت دستيابي به توسعه پايدارشهري خواستار شده بود.

امروز اين مهم محقق شده است ولازم است تا از تلاش هاي دبير خانه مجمع جهاني راه ابريشم و به ويژه از رياست اين مجمع؛ جناب اقاي دكتر نصرتي به واسطه اقدام فوق العاده و مجدانه در رابطه با فراهم نمودن زمينه تاسيس مجمع با حضور گسترده شهرداران شهرهاي اين مسير تاريخي در اين برنامه قدر داني نماييم.

امروز در جهاني كه در حال پيوستگي هر چه بيشتر و فراگيري تعاملات اجتماعي است؛ توسعه همكاري ها بين شهرها بيش از پيش مهم و قابل توجه به نظر مي رسد. نقش و مسئوليتي كه پيش از اين بيشتر متوجه كشور ها و دولت ها بوده است.

توسعه ارتباط شهر با شهر در چارچوب قراردادهاي خواهر خواندگي مرزهاي سياسي را در نورديده و حوزه هاي تمدني را در برگرفته است.

اين البته امروزه با توجه به امكاناتي كه تكنولوژي و مديا براي بشر معاصر فراهم كرده و روز به روز شاهد تغييرات و به روز شدن اش هستيم ممكن شده است.

عاقلانه است كه مديران شهري از همه ظرفيت ها براي بهره برداري از تكنولوژي و توسعه ارتباطات در جهت ايجاد تعاملات موثر بهره برداري نمايند.

سال گذشته سومين كنفرانس جهاني اسكان بشر سازمان ملل در همين ماه اكتبر در شهر كيتو اكوادور بر گزار گرديد و "دستور كار جديد شهري" محصول ارزيابي بيست ساله از وضعيت سكونت بشري است. شايسته است كه اين سند با توجه به اهميت معيار هاي بومي و بر اساس هويت مستقل هر سرزمين براي بهره برداري و حركت جمعي جامعه شهري جهان به سوي توسعه پايدار مورد توجه قرار گيرد

همچنين شهرها مي بايست با نگرشي جامع نگرانه نسبت به استفاده كارا از منابع زيست كره، مفهوم "محيط زيست شهري پايدار" را كاربردي و اجرا نمايند. آينده شهري جهان بر اساس بي توجهي به اين معنا به شدت اسيب پذير شده و در معرض خطر قرار گرفته است.

همچنين پايه حركت هاي بلند پروازانه و احتمالا" پر ريسك براي منابع زيستي در شهر ها كمبود منابع مالي و ناپايداري اقتصادي است. شكوفايي اقتصادي موضوعي است كه با بن مايه شكل گيري مجمع راه ابريشم در تطابق كامل است و ضمن هموار كردن مسير تعاملات اقتصادي، توسعه مناسبات فرهنگي را نيز باعث مي شود.

در اين حوزه ضرورت دارد تا با نگرشي باز و فرا گير نسبت به توسعه ظرفيت هاي اقتصاد شهري و ماليه شهرداري ها، زمينه مناسبي براي بهره برداري از فضاي بازار سرمايه در اين عرصه بكر فراهم شود.

لازم است در خاتمه از شهرداري نيشابور به خاطر ميزباني ميهمان نوازانه اش در اجراي اين رويداد مهم و راهبردي قدرداني شود و آرزو داريم تا بيانيه اجلاس صورت بندي دقيق و روشني از اقدامات كارساز براي اينده پايدار شهري شهرهاي راه ابريشم باشد.

 

 
     
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۴۷,۲۶۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
 
 
 
 
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان