Thu July 19, 2018   |   پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مقـالات  |  گالری تصاویر  |  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۴/١٩ تعداد بازدیـد : ٢٧۴   بازگشت
 
 
 


در ششمين همايش مديران و شهرداران ايراني جاده ابريشم انجام شد


انتخاب شهرداري همدان به عنوان نايب رئيس کميته گردشگري

 

 

 در ششمين همايش مديران و شهرداران ايراني جاده ابريشم انجام شد:

انتخاب شهرداري همدان به عنوان نايب رئيس کميته گردشگري

شهردار همدان از انتخاب شهرداري همدان به عنوان نايب رئيس کميته گردشگري در ششمين همايش مديران و شهرداران ايراني جاده ابريشم که به ميزباني دامغان برگزار شد خبر داد.

سيد مصطفي رسولي با اشاره به برگزاري ششمين همايش مديران و شهرداران ايراني جاده ابريشم که چهاردهم تيرماه در دامغان برگزار شد، گفت: اين همايش با حضور 41 شهرداري، هفت منطقه آزاد ويژه اقتصادي، شش وزارتخانه و چهار سازمان متولي در امر احياي جاده ابريشم برگزار شد.

وي با بيان اينکه جاده ابريشم يکي از مسيرهاي راهبردي فرهنگي، اقتصادي و يا حتي سياسي است که از دل کشور چين آغاز شده و پس از عبور از ايران تا قلب اروپا و حتي آفريقا پيش رفته و در طول 8 هزار کيلومتر کشورهاي واقع در مسير را به هم پيوند داده است، اظهار کرد: اراده مصمم کشور چين در احياي جاده ابريشم با تصويب سازمان ملل مجمع جهاني شهرداران جاده ابريشم فعاليت خود را آغاز کرد و در همين راستا ابتدا دبيرخانه شهر سبز پايدار با ارائه تحقيقات و مستندات لازم به اثبات وجود همدان در مسير جاده ابريشم در حوزه ايران پرداخت.

رسولي ادامه داد: در حال حاضر همدان عضو رسمي مجمع شهرداران جاده ابريشم است که اين نمايندگي در حوزه‌هاي اقتصادي، گردشگري و فرهنگي به دبيرخانه شهر سبز واگذار شده است.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه در همين راستا ششمين همايش مديران و شهرداران جاده ابريشم چهاردهم تيرماه به ميزباني دامغان برگزار شد، گفت: در اين همايش پس از انتخاب اعضاي کميته‌هاي گردشگري، اقتصادي و فرهنگي براي  انتخاب رئيس و نايب رئيس هر کميته رأي‌گيري شد که در نهايت همدان به عنوان نايب رئيس کميته گردشگري انتخاب شد.

شهردار همدان توضيح داد: در اين همايش بر لزوم بهره‌مندي و دسترسي شهرداران عضو مجمع به 27 هزار تجربه موفق جهان در مسير تحقق توسعه پايدار، صرف بودجه 54 هزار ميلياردي از سوي شهرداري‌هاي کشور در سال گذشته، ناپايداري درآمدهاي به دست آمده شهرداري‌ها، لزوم توجه به شهرفروشي در کلان‌شهرهاي کشور، امکان بهره‌مندي از ظرفيت شرکت‌هاي فعال اقتصادي چين و همچنين لزوم حفظ و احياي جايگاه ايران در رونق جاده ابريشم تأکيد شد.

وي بيان کرد: در پايان اين همايش از تأسيس صندوق جاده ابريشم و ايجاد شبکه گردشگری جاده ابریشم، اعلام آمادگي سازمان‌هاي جهاني و مشارکت فدراسيون‌هاي ورزشي به منظور برگزاري مسابقات بين‌المللي جاده ابريشم در شهرهاي در مسير اين محور ارتباطي جهاني، طرح موضوع احياي مسير در کميسيون عمراني مجلس و تصويب طرح توسعه گردشگري جاده ابريشم با حضور معاون اول رئيس جمهور در شوراي عالي ميراث فرهنگي خبر داده شد.

 

 
     
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۴۲,۲۳۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
 
 
 
 
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان