Thu May 24, 2018   |   پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مقـالات  |  گالری تصاویر  |  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/٠٩/١۴ تعداد بازدیـد : ٢٢٣   بازگشت
 
 
 


شهردار همدان از احداث نيروگاه 7 مگا واتي با کمک شرکت فالکون آلمان در راستاي اهداف شهر سبز پايدار خبر داد


ساخت نيروگاه 7مگاواتي در همدان در راستاي تحقق اهداف شهر سبز پايدار

 

 

 سيد مصطفي رسولي در نشستي باحضور اعضاي اين شرکت با بيان اينکه  همدان از ظرفيت هاي عظيمي براي توسعه و پيشرفت برخوردار است گفت: در راستاي اهداف شهر سبز پايدار نيروگاه 7 مگاواتي با کمک شرکت فالکون آلمان ساخته خواهد شد.

وي با بيان اينکه خوشبختانه کشور ايران و بالطبع شهر همدان از پتانسيل خوبي به لحاظ آب و هوايي براي استفاده از انرژي هاي نو برخوردار است اذعان داشت ،مي طلبد هرچه بيشتر از اين انرژي ها و ظرفيت لازم استفاده کنيم.

 

 

 اين مقام مسئول اظهار داشت: در راستاي احداث نيروگاه خورشيدي با شرکت هاي مختلف رايزنيهايي صورت گرفت که در نهايت مقرر شد با شرکت آلماني فالکون در اين باره رايزني و تفاهم نامه اي امضا شود.

رسولي بر ساخت هر چه بيشتر نيروگاه هاي خورشيدي در همدان تاکيد کرد و اذعان داشت: مي طلبد در راستاي مطالعات شهري نيز اجراي پنلهاي خورشيدي و استفاده از انرژيهاي  پاک مد نظر قرار گيرد.

وي با اشاره به  مزيت استفاده از انرژي هاي نو بيان داشت: در گذشته از سوخت هاي فسيلي بهره گرفته مي شد که اين امر خطرات بسياري را به همراه داشت.

شهردار همدان در ادامه سخنان خود به برخورداري تمام اراضي شهر همدان از پلاک ثبتي اشاره کرد و گفت: در اين باره مشکلي وجود ندارد و اين شرکت آلماني به راحتي مي تواند اقدام به سرمايه گذاري و ساخت نيروگاه در شهر نمايد.

در ادامه اين نشست مشاور اجرايي شهردار همدان و مسئول دبيرخانه شهر سبز پايدار به بيان فلسفه انتخاب اين شهر به عنوان شهر سبز و اقدامات صورت گرفته در اين باره پرداخت و اظهار داشت: در اين راستا 6خيابان منتهي به ميدان امام خميني که به ثبت جهاني رسيده براي جلوگيري از عبور خودرو در حال پيادرو سازي شدن است.

حسن محمدي گفت: اميدواريم با همکاري هاي صورت گرفته بين شرکت فالکون آلمان و شهرداري همدان شاهد توسعه هرچه بيشتر شهر و استفاده از انرژي هاي نو باشيم.

 وي اظهار داشت: بايد تا پايان سال تمامي مجوزهاي احداث اين نيروگاه اخذ شود تا هرچه سريعتر بتوان کار ساخت نيروگاه خورشيدي را اجرايي کنيم.

همچنين در اين نشست مشاور شرکت هندلز هاوس که از شرکت هاي زيرمجموعه شرکت فالکون آلمان است با اشاره به اينکه شرکت از سابقه 8-9 ساله در ساخت نيروگاه هاي خورشيدي  برخوردار است ،گفت:اين شرکت در کشورهايي همچون اسپانيا و اتريش اقدام به ساخت پنل هاي خورشيدي نموده است.

مصطفي عقيلي با اشاره به اينکه بايد تمامي زيرساخت هاي انجام کار براي ساخت نيروگاه را فراهم کرد اظهار داشت: اميدواريم شهرداري و شوراي شهر همدان در اين زمينه تمامي همکاري هاي لازم را داشته باشند.

ادگار گوتس مدير شرکت هندلز هاوس و دکتر برنارد گروبر مشاور حقوقي اين شرکت نيز در سخنان کوتاهي ضمن خشنودي خود از حضور در شهر همدان بيان داشتند : اميدواريم اين همکاري ها به زودي به ثمر بنشيند و شاهد آغاز هرچه سريعتر مراحل اجرايي ساخت نيروگاه خورشيدي در همدان باشيم.

 

 
     
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۳۹,۶۲۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
 
 
 
 
 
لینک های مرتبط
شورای اسلامی شهر همدان
شهرداری همدان
معاونت اداری و مالی
معاونت برنامه ریزی و توسعه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان